Wojewódzki Przegląd Pism Uczniowskich SZPALTA organizowany przez X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego w Katowicach
   
<<<
 
Fundatorem nagród jest wydawnictwo Young Digital Planet - właściciel portalu nauczyciel.pl
Young Digital Planet - Polska nauczyciel.pl

Skuteczne nauczanie z wykorzystaniem multimedialnych zasobów edukacyjnych

Nauczyciel.pl to pierwszy w Polsce portal stworzony specjalnie z myślą o nauczycielach, umożliwiający dostęp do wysokiej jakości zasobów edukacyjnych
oraz narzędzi do zarządzania procesem nauczania i oceny postępów ucznia.
Portal został uruchomiony w listopadzie 2008 roku
przez firmę Young Digital Planet SA Wydawnictwa Interaktywne.

Nowoczesna baza dydaktyczna i dostęp do najnowszych technologii to ważne elementy stanowiące zarówno o skuteczności nauczania, jak i o jakości oraz atrakcyjności szkoły na rynku edukacyjnym. W odpowiedzi na te potrzeby w portalu Nauczyciel.pl stworzono bogatą bazę multimedialnych zasobów, których zawartość merytoryczna zgodna jest z podstawą programową na poszczególnych etapach edukacyjnych.
Baza ta to wynik współpracy z polskimi metodykami – ekspertami
w zakresie przygotowania materiałów szkolnych.

Portal Nauczyciel.pl zawiera blisko 1500 animacji, ponad 2650 ćwiczeń, ponad 1900 ekranów uczniowskich, 1150 pokazów slajdów i ilustracji, 560 lekcji nauczycielskich i 230 uczniowskich, 85 narracji, 170 symulacji, 90 tablic oraz 35 gier – odpowiednio skategoryzowany materiał dydaktyczny, ściśle połączony z podstawą programową. Łącznie to ponad kilkanaście tysięcy zasobów, wśród których jednak łatwo i szybko można znaleźć te związane z interesującym zagadnieniem, korzystając z prostych kryteriów wyszukiwania, takich jak słowo kluczowe, kategoria (przedmiot, poziom edukacyjny, typ zasobu) oraz podstawa programowa.
Podane zasoby on-line zalecane są przez MEN jako środki dydaktyczne.

Funkcjonalności portalu pozwalają na przygotowanie i przechowywanie scenariuszy lekcji, prezentacji i zadań dla uczniów, umożliwiają również proste zarządzanie ulubionymi zasobami. W zależności od potrzeb, przy tworzeniu prezentacji można wykorzystać tylko zasoby portalu lub też połączyć je z własnymi materiałami (dokumentami elektronicznymi, plikami PDF, odnośnikami do stron internetowych itp.). Nauczyciel.pl pozwala także na publikowanie stworzonych prezentacji, udostępniając je innym nauczycielom w ramach własnej szkoły.

Każdy nauczyciel może również w prosty sposób tworzyć zadania dla swoich uczniów
oraz – co istotne – monitorować uzyskane przez nich rezultaty. Nie trzeba zakładać uczniowi osobnego konta – wystarczy jedynie utworzyć zadanie i nadać mu kod dostępu, który należy wpisać, wchodząc na specjalnie stworzoną dla uczniów stronę: www.mojezadanie.pl.
Po rozwiązaniu zadania wyniki poszczególnych uczniów pojawią się na koncie nauczyciela
w sekcji „Moje zadania” w portalu Nauczyciel.pl.

Ogromną zaletą portalu jest jego elastyczność. Zgromadzone treści interaktywne można dopasowywać do potrzeb nauczyciela, klasy czy ucznia, struktury wybranego podręcznika lub planowanej lekcji, a odpowiednie narzędzia umożliwiają współpracę ze wszystkimi rodzajami platform e-learningowych wykorzystywanych w szkołach.
Zajęcia z uczniami można prowadzić zarówno w pracowni komputerowej, jak i poza nią, wykorzystując np. rzutnik i tablicę interaktywną lub ekran. Co więcej, istnieje możliwość pracy
z portalem, nawet jeśli nie dysponuje się stałym dostępem do Internetu.
Można zapisać zasoby na dysku komputera, a następnie odtworzyć je,
wykorzystując darmowy odtwarzacz pracujący w trybie off-line.
Takie rozwiązanie umożliwia dostęp do zasobów praktycznie w dowolnym miejscu i czasie.

Zasoby portalu dostępne są w pakietach, z których każdy zawiera multimedialne materiały
z kilku przedmiotów na poziomie szkoły podstawowej (matematyka, przyroda, język angielski),
gimnazjum (matematyka, biologia, chemia, fizyka, język angielski)
oraz szkoły ponadgimnazjalnej (matematyka, biologia, chemia, fizyka,
przedsiębiorczość, język angielski).
Decydując się na zakup pakietu, szkoła otrzymuje roczną licencję,
umożliwiającą korzystanie z zasobów przez wszystkich nauczycieli i uczniów danej szkoły.
X LO
 
 
J.D. 2006-2016 ©