Martyna Kocurek

Martyna Kocurek

Moją największą, niezwykłą i pełną emocji pasją jest strzelectwo sportowe, które trenuję od 2 lat. Jestem zawodniczką Klubu Strzelectwa Sportowego „Piast Bieruń”. Moim największym sukcesem jest zdobycie tytułu Mistrzyni Polski w 2018 na Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodzików. Treningi na strzelnicy nauczyły mnie cierpliwości, wytrwałości, opanowania i odpowiedzialności oraz panowania nad własnym ciałem i emocjami a na zawodach sportowych spotkałam wielu bardzo ciekawych ludzi.

Autor: Joanna Baca 2019-03-05 12:00
5 Marz 2019

Julia Bańbuła

Julia Bańbuła

Cześć, jestem Julia, chodzę do kl. 1f. Moją pasją jest taniec. Taniec jest dla mnie sposobem wyrażania siebie, pasją, która pomaga sprostać szarej rzeczywistości i jednocześnie sposobem na życie. Tańczę od dwóch lat w Egurrola Dance Studio.

Co mi daje taniec? Dużą pewność siebie, dobrą kondycję, uczy mnie cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celów. W czerwcu 2018 w SSC w Katowicach odbył się Egurrola Challenge, na którym zdobyłam III miejsce w kategorii solo oraz II miejsce w kategorii formacja. Moja grupa taneczna otrzymała również tytuł najlepszej grupy z katowickiej szkoły Egurroli. Trenuję dwa razy w tygodniu, jest to bardzo ciężka praca, a również dobra zabawa. Aktualnie przygotowujemy się do Mistrzostw Egurrola Dance Studio, które odbędą się w Warszawie.

Autor: Joanna Baca 2019-03-04 12:00
4 Marz 2019

Filip Bałazy

Filip Bałazy

„Życie bez przygód byłoby strasznie głupie”

Dlatego moje nie jest, bo z przygodą jestem na ty od najmłodszych lat. Wszystko za sprawą harcerstwa i mojej drużyny, w której jestem można powiedzieć od urodzenia. Wszystkim dookoła harcerstwo kojarzy się ze słodkimi dzieciaczkami, które roznoszą i sprzedają ciastka po domach oraz przeprowadzają starsze osoby przez ulicę, a wszystko za sprawą amerykańskich filmów, ale gdy wejdzie się w ten „inny świat” przekona się, że to dzięki tej organizacji człowiek nabywa umiejętności, doświadczenia oraz zawiera przyjaźnie na całe życie.

Autor: Joanna Baca 2019-01-30 11:00
30 Sty 2019

Weronika Ryba

Weronika Ryba

Mam na imię Weronika i chodzę do klasy 1b. Moją największą pasją i lekiem na wszystko jest muzyka. Śpiewam od dziecka, a od 3 lat gram na gitarze akustycznej i elektrycznej.
Od 2013 roku biorę udział w różnych konkursach: międzyszkolnych, wojewódzkich, ogólnopolskich. W 2017 roku spróbowałam swoich sił w Ogólnopolskim Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej. Stanęłam na Krakowskim Rynku u boku Mateusza Ziółko i zajęłam 2 miejsce. Od tamtego czasu zaczęłam rozwijać profesjonalnie swój wokal. Moim marzeniem jest związać się w przyszłości z muzyką... dawać ludziom szczęście, radość i wzruszenia...

Autor: Joanna Baca 2019-01-30 08:00
30 Sty 2019

Zuza Stanaszek

Zuza Stanaszek

Nazywam się Zuza Stanaszek i chodzę do klasy 1a. Pochodzę z małopolski, do XLO przyjechałam z samego Makowa  Podhalańskiego.
W życiu próbowałam wielu aktywności fizycznych, grałam również, swego czasu, na pianinie, uwielbiam śpiewać i staram się w tym wciąż realizować, jeździłam konno przez 4 lata w lokalnej stadninie, lecz w pewnym momencie zrozumiałam, że żadne z tych zainteresowań nie satysfakcjonuje mnie w pełni. W końcu odkryłam makijaż, który stał się moją pasją, bez której nie wyobrażam sobie mojego życia.

Autor: Magdalena Sutor 2019-01-14 15:00
14 Sty 2019

Emilia Marniok

Emilia Marniok

Hej, mam na imię Emilia i jestem uczennicą klasy 2A, ale kojarzyć mnie możecie jako tą łysą, która zdecydowanie zbyt głośno wyraża swoje opinie na korytarzu. Mam do siebie duży dystans, ale uparcie interesuję się poważnymi dziedzinami: historią, muzyką i literaturą. Jak na rasowego humana przystało, bardzo dużo piszę. Tworzę teksty które, o dziwo, doprowadzają mnie na rozmaite konkursy.

Autor: Magdalena Sutor 2019-01-14 14:00
14 Sty 2019

X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach 
Adres: ul. Miarki 6 40-224 Katowice
tel.: 32 259-77-59, 32 258-79-47 
e-mail: szkola@xlo.pl

Uczeń z pasją. All Rights Reserved.
Opracowanie graficzne strony: Jacek Durski 2013-2014