II Bieg Zwycięstwa

W minioną niedzielę odbył się II Bieg Zwycięstwa dla uczczenia setnej rocznicy wybuchu Pierwszego Powstania Śląskiego zorganizowany przez społeczność X LO oraz Śl.T.Z.N. Dopisała frekwencja i pogoda. Wszyscy uczestnicy pokonali liczącą 3500m. trasę a najszybciej na linii mety zjawił się Karol Bizoń uczeń Śl.T.Z.N. Drugie miejsce w kategorii open mężczyzn zajął ubiegłoroczny triumfator pan Rafał Mykała a trzecie pan Tomasz Bizoń. W kategorii open kobiet zwyciężyła Dominika Odias (absolwentka XLO)przed Patrycją Pudełko (uczennica XLO)i Marią Magierską (uczennica Śl.T.Z.N.). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Autor: Jarosław Kabza 2019-06-12 06:00
9 Cze 2019

Komitet Organizacyjny – X Liceum Ogólnokształcące w Katowicach oraz Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach – zaprasza do udziału w II Biegu Zwycięstwa z okazji 100 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego!

Termin: 9 czerwca 2019r.
Długość trasy: 3500m.
Start biegu: godz. 9.30 przy Kościele Opatrzności Bożej w Katowicach ul. 1 Maja 52
Meta biegu: przy Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach ul. Misjonarzy Oblatów NMP 12
Zapisy: biegzwyciestwa@gmail.com – proszę podać imię i nazwisko oraz czy osoba jest pełnoletnia czy nie.

Autor: Jarosław Kabza 2019-05-28 08:00
28 Maj 2019

X Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora X LO

W dniu 7 marca odbył się jubileuszowy X Turniej o Puchar Dyrektora XLO.

III miejsce - Adam Szymczyk

Gratulujemy medalistom i zapraszamy na kolejną edycję turnieju.

Autor: Artur Partyka 2019-03-10 13:00
7 Marz 2019

Awans reprezentacji do finałów Mistrzostw Katowic

Podczas odbywających się półfinałów Mistrzostw Katowic nasze reprezentacje chłopców i dziewcząt uzyskały awans do finałów.

W bezpośrednich meczach o awans do finałów chłopcy pokonali III LO im. A. Mickiewicz natomiast dziewczyny pokonały I LO im. M. Kopernika.

Wielkie gratulacje dla naszych reprezentacji.

Autor: Artur Partyka 2019-02-05 15:00
5 Luty 2019

Mistrzostwa Katowic w Szachach IV miejsce

Nasi reprezentanci w szachach debiutowali dzisiaj w Mistrzostwach Katowic. Pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując IV miejsce.

III miejsce w Mistrzostwach Rejonowych w Mysłowicach

Reprezentanci naszej szkoły rywalizowali w zawodach Rejonowych Wojewódzkiej Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Mysłowicach. Walczyli dzielnie zdobywając III miejsce.